Perný den organizátorů

Zajímá vás, jak prožili den závodu organizátoři? Jejich hlavní funkce spočívá především před vlastním závodem, kdy musí všechno vymyslet, projet, zkontrolovat, projet, zkontrolovat, objednat, připravit a nakonec znovu projet a zkontrolovat. Přesto ani oni 10. září 2016 nezaháleli.

Hned poté, co poslední posádka opustila místo startu na parkovišti obchodního centra Europark, přesunuli jsme se do sousední Fashion Arény. Zde jsme si dali ranní kávu a snídani. Mezitím v 9 hodin otevřely zdejší obchody, které jsme si prošli a nakoupili nějaké boty a trička. Pak jsme dojeli do informačního centra letošního závodu poblíž metra Vysočanská. Zde jsme zprovoznili techniku a získali první průběžná data ze závodu.

Přiblížilo se poledne, takže jsme si došli do restaurace U Hubatků (to je tam, co bylo večer vyhlášení) na oběd. Pak jsme se vrátili do informačního centra a měli v úmyslu si zahrát deskovou hru. Jenže jsme zjistili, že nám chybí kartičky Pokémonů jako ceny do dětské hry. Nezbývalo nic jiného, než se vypravit je koupit. V kmenovém obchodě je neměli, ale naštěstí zafungoval obchod náhradní. V tomto jsme tedy nakonec uspěli, ale na deskovou hru už nezbyl čas. Tohle považuji jednoznačně za nedostatek letošní organizace a příště na tom budeme muset víc zapracovat.

Takže jsme nadepsali diplomy, připravili ceny a vydali se pěšky do obchodního centra Harfa na jogurtovou zmrzlinu a odpolední kávu. Poté jsme se potkali s druhou částí organizačního týmu, která mezitím plnila podobně náročné úkoly na opačném konci Prahy. Chvilku jsme pobyli na psím hřišti a pak jsme z mailů zjistili, že nejrychlejší posádka se pomalu, ale jistě blíží do cíle. Rychle jsme došli do informačního centra, sbalili krám a přesunuli se do restaurace U Hubatků, kde jsme setrvali až do samého závěru.

Počítání výsledků bylo letos také velmi namáhavé — vždycky jsem musel stisknout tlačítko v počítači, abych se v Excelu dozvěděl výsledky. Nakonec jsme ale vše zvládli a vyhlášení mohlo začít...

Tak vidíte, že jsme se ani my, organizátoři, nijak neflákali. No řekněte, kdo z vás by s námi měnil?

Štítky: